Europejski Tydzień Innowacji

04

Startup

Czym właściwie jest start-up? Jest to przedsiębiorstwo wykorzystujące podczas swojej działalności nowoczesne technologie, a w szczególności z zakresu informacyjno-komunikacyjnego i działające na rynku nie dłużej niż 5 lat. Startup charakteryzuje chęć ciągłego rozwoju, szukanie rentowanego modelu działalności, a także brak obaw przed podejmowanym ryzykiem. Młodzi przedsiębiorcy wychodzą z założenia, że kto nie ryzykuje, nie odnosi sukcesu. I słusznie! Właśnie tacy przedsiębiorcy mieli szansę zaprezentować swoją działalność, jak i wziąć udział w konkursie organizowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Innowacji.

Giełda Startup, czyli wydarzenie stworzone z myślą o młodych przedsiębiorcach

Podczas Europejskiego Tygodnia Innowacji w Lublinie odbyła się Giełda Startup. Blok tematyczny dotyczył przedsiębiorczości w innowacyjnym świecie, a także stał się okazją do wymiany doświadczeń i wiedzy między przedsiębiorcami. Stał się również inspiracją do wdrożenia całkiem nowych, przełomowych pomysłów mających wpływ na rozwój całej gospodarki.

Przedsiębiorcy biorący udział w Giełdzie Startup mieli także możliwość zdobycia kontaktu do prawdziwych rekinów biznesu, których nie zabrakło podczas ETI w Lublinie. Mogli porozumieć się z Aniołami Biznesu, dzięki którym rozwijanie skrzydeł i podejmowanie wyzwań staje się dużo prostsze. Każdy młody przedsiębiorca dobrze wie, że na początku każdej drogi dużą rolę odgrywa mentor oraz profesjonalne doradztwo. Europejski Tydzień Innowacji był bardzo dobrą okazją do tego, aby znaleźć osobę, która w świecie biznesu byłaby przewodnikiem.

startup

Konkurs Young & Innovative – dla kogo? Kto mógł wziąć udział?

W konkursie Young & Innovative mogli wziąć udział przedsiębiorcy prowadzący start-up, a także osoby, których marzeniem jest założenie firmy, mają świetne pomysły, ale brak im funduszy. Szansę na zaprezentowanie swojej wizji biznesu dostało 10 najlepszych przedsiębiorców, dla których start-up stał się przepustką do rozwoju kariery i realizacji marzeń.

Co było do wygrania? M.in. 2 mln złotych wejścia kapitałowego. Takie fundusze są już świetną bazą, aby stworzyć rozwijający się i innowacyjny startup.