Europejski Tydzień Innowacji

06

Organizacja

Europejski Tydzień Innowacji, który został zorganizowany w 2017 roku w Lublinie okazał się bardzo dużym sukcesem. Wzięło w nim udział 80 prelegentów, 400 firm oraz 1300 uczestników. Te liczby pokazują, jak ważnym tematem są innowacje, a także wskazują, że jest potrzeba dyskusji, wymiany doświadczeń i wiedzy wśród szerokiego grona specjalistów i przedsiębiorców. Tylko na takich wydarzeniach, jak Europejski Tydzień Innowacji, w jednym miejscu spotykają się światowi eksperci oraz zwykli przedsiębiorcy mający wpływ na rozwój gospodarki. To jeden z powodów, dlaczego jest potrzeba organizacji takich wydarzeń, jak ETI.

dyskusje na temat biznesu

Możliwość dyskusji na najważniejsze tematy

Wydarzenia organizowane przez specjalistów zajmujących się konkretnymi zagadnieniami są niezwykle wartościowe. Tworzone jest pole do dyskusji na palące, bardzo ważne tematy. Studenci, doktoranci, ludzie biznesu, a także przedsiębiorcy mają okazję podyskutować na tematy związane z prowadzoną przez nich działalnością. Mają szansę zabrać głos, jak i wysłuchać poglądów innych. Wydarzenia typu ETI są prawdziwym poligonem doświadczeń i szansą na weryfikację dotychczas posiadanych poglądów.

Integracja społeczności naukowo-biznesowej

Często na wydarzeniach branżowych, różnego rodzaju debatach oraz eventach pojawiają się specjaliści ze świata nauki i biznesu. Jest to jedyna okazja do takiego spotkania. Ponadto, eksperci mają szansę posłuchać opinii od przedsiębiorców, studentów czy innych osób zainteresowanych danym zagadnieniem. Nie dość, że wypracowywane są ważne stanowiska w konkretnych zagadnieniach, to jeszcze eventy stają się miejscem wyjątkowych spotkań. Niejednokrotnie na tego typu imprezach nawiązano ciekawe kontakty, które przyczyniły się do wdrożenia idei czy nawet założenia całkiem nowej firmy, mającej bardzo duży wpływ na rozwój biznesu.

Szansa na zgarnięcie cennych nagród

Podczas wielu imprez branżowych organizowane są konkursy z cennymi nagrodami. W trakcie Europejskiego Tygodnia Innowacji odbył się konkurs Young & Innovative”, podczas którego właściciele startupów mieli okazję zgarnąć nagrody mogące pomóc im w dalszym rozwoju. Często są to również stypendia, staże w renomowanych firmach, jak i oczywiście nagrody pieniężne. Prestiż związany z wygraniem nagrody podczas imprezy branżowej jest o tyle duży, że zwycięzcę wybierają eksperci.